XS (<-575)
SM (576->)
MD (768->)
LG (992->)
XL (1200->)

Aktivity v okolí

TURISTIKA

Náučný prírodovedný chodník v Manínskej tiesňave – dĺžka 15,8 km. Trasa začína aj končí v Campingu Manínska tiesňava. Na chodníku je 12 zastávok kde sa dozviete všetko o NPR Manínska tiesňava a jej okolí. Jeho prvá časť je nenáročná, vedie po asfaltovej ceste, je vhodná aj pre rodinku s kočíkom. Treba dbať na zvýšenú pozornosť vzhľadom na cestnú premávku. Trasa Camping Manínska tiesňava- Manínska tiesňava- Kostolecká tiesňava- Ostrenec (724 mnm)- Kostolec – Pod Veľkým Manínom- Camping Manínska tiesňava sa dá zvládnuť za 5 hodín pochodu, prevýšenie je 830 m.

Výstup na Veľký Manín –  dĺžka 10 km. Camping Manínska tiesňava- Veľký Manín – Partizánska jaskyňa – Pod Veľkým Manínom- Záskalie- Manínska tiesňava – Camping Manínska tiesňava. Trasa začína v Campingu Manínska tiesňava a vedie žltou značkou plynulým stúpaním pod vrchol Veľkého Manína. Samotný vrchol 891 mnm kde sa nachádza aj vrcholová kniha je mimo turistického značenia, je treba vrátiť sa na žltú značku. Neďaleko od tohto miesta je nenápadná odbočka k turistickej útulni Severák, ktorá nás postupne dovedie k najkrajším výhľadom na okolitý kraj a následne k Partizánskej jaskyni, od ktorej je kúsok späť na žltú značku. Na rázcestí Pod Veľkým Manínom odbočíme na zelenú značku do dedinky Záskalie, odkiaľ sa po červenej vrátime do Campingu Manínska tiesňava. Čas pochodu je zhruba 3 hodiny.

Súľovské skaly – odporúčame využiť autobusové spojenie, prípadne parkovanie v obci Vrchteplá (6,3 km od Campingu). Trasa Vrchteplá- Súľov Hradná-Vrchteplá meria 10,7 km, dá sa zokruhovať po červenej a zelenej turistickej značke, čas prechodu je 3,5 h. Z dedinky Súľov vedie Náučný prírodovedný chodník Súľovské skaly v celkovej dĺžke 7,5 km, čas prechodu 2 hodiny. Na jeho trase je 17 zastávok kde sa dozviete všetko o NPR Súľovské Skaly, uvidíte zrúcaninu hradu Súľov či Gotickú bránu.

Pohoria: Javorníky a Strážovské vrchy

HOROLEZECTVO

Horolezecká škola – 1,8km – všetky služby pre horolezcov nielen v oblasti Manínskej tiesňavy

Horolezecké terény v oblasti Manínskej tiesňavy a Súľovských skál

KULTÚRNE PAMIATKY

Považský hrad – 11,2 km – zrúcanina hradu (prvá písomná zmienka z r.1316) v obci Považské Podhradie. Okrem stredovekej architektúry ponúka krásne výhľady na údolie Váhu.

Sobášny palác Bytča – 16,7 km – jedna z najvýznamnejších renesančných pamiatok v strednej Európe. Dokončený bol v r. 1601 za účelom svadby dcéry palatína Juraja Thurzu.

Hrad Budatín – 32,8 km – architektonická pamiatka, prvá písomná zmienka z r. 1321. V priestoroch hradu sa nachádza expozícia Považského múzea so zameraním na drotárstvo.

Hrad Strečno – 42,8 km – hrad nad údolím Váhu, prvá písomná zmienka z r. 1316. Na hrade sa nachádza expozícia Považského múzea.

Hrad Lietava – 42,7km – hrad z 13. storočia na východnom výbežku Súľovskej vrchoviny.

Hrad Lednica – 44,9 km – zrúcanina hradu z 13teho storočia nad obcou Lednica. V súčasnosti prebieha jeho rekonštrukcia. Navštíviť ho je možné počas víkendov od jari do jesene.

V blízkom aj širšom okolí sa nachádza množstvo kostolov, kaštieľov ako aj starovekých hradísk. V prípade otázok vám radi poradíme.

MÚZEÁ, SKANZENY ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY

Vlastivedné múzeum Považská Bystrica –  7 km –regionálne múzeum vlastivedného typu so širokým spektrom pôsobnosti.

Objekty ľudovej architektúry Čičmany –  50 km – súbor objektov ľudovej architektúry so zachovalou tradičnou výzdobou v obci Čičmany. V drevenici známej ako Radenov dom sa nachádza expozícia Považského múzea. Tradičný čičmiansky vzor reprezentuje Slovensko na celosvetovej úrovni.

KÚPELE, KÚPALISKÁ, WELLNESS

Kúpele Nimnica – 20,4 km – kúpele so zameraním na liečenie pohybového a dýchacieho ústrojenstva. V ponuke relaxačný bazén, medicínsky wellnes

Kúpele Rajecké Teplice – 36,5 km – jedny z najkrajších a najznámejších kúpeľov na Slovensku. Široká ponuka wellnes služieb.

RYBOLOV

Jazero u Zela2 km – súkromný revír len 2 km od areálu campingu s osádkou trofejných kaprov i amurov.

Rybník Modlatín – 26 km – súkromný revír so zameraním na pstruha dúhového. Na rybníku sa každoročne konajú medzinárodné preteky v love rýb prívlačou.

V okolí sa nachádza množstvo vodných nádrží, riek i potokov v správe Slovenského rybárskeho zväzu, v prípade otázok ohľadom možnosti rybolovu nás neváhajte kontaktovať.

OSTATNÉ AKTIVITY V OKOLÍ

Požičovňa elektrických kolobežiek – priamo v areáli kempu si môžete požičať elektrickú kolobežku a podniknúť na nej výlet po okolí

Požičovňa e-bike – možnosť dovozu objednaných e-bikov priamo do areálu

Plavba plťou na Váhu – 42,2km – zažite 7km dlhú plavbu plťou na Váhu