XS (<-575)
SM (576->)
MD (768->)
LG (992->)
XL (1200->)

Podujatia

 

Stretnutie so Sekáčmi 8-9.7.2023 v Manínskej tiesňave.

akcia sa koná priamo v areáli campingu!

Každý s motorkou je vítaný:-)

Tešíme sa na Vás!!

Jilemnického jarná 25-ka – 16.4.2023

Tradičný turistický pochod organizovaný KST Manín Považská Teplá.

V prípade záujmu o ubytovanie nás neváhajte kontaktovať:-)

Klub slovenských turistov Manín Považská Teplá, Mesto Považská Bystrica, v spolupráci s PX Centrom v Považskej Bystrici, Základnou školou s Materskou školou v Považskej Teplej a s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja
Vás srdečne pozývajú na 46. ročník turistického pochodu Jilemnického jarná 25-ka, ktorý sa uskutoční dňa 16.04.2023 t. j. v nedeľu so štartom od 7.00 – 10.00 hod. pri budove Základnej školy v Považskej Teplej.
Akcia je zaradená do medzinárodného kalendára turistických akcií IVV.

Popis trás:

Trasa A – 25 km vlastné značenie červené. Zo štartu pri Základnej škole s Materskou školou Považská Teplá cez obec vľavo poľnou cestou smer kyselka pod Manínom. Ďalej poľnou cestou na lesnú cestu smer Manínec, a poľnou cestou do obce Praznov. Z obce poľnou cestou smer Brezie, pod horou kontrola – K1. Ďalej lesnými cestami smer Mazáková, Okrúhle kontrola – K2, lesnou a poľnou cestou do obce Vrchteplá. Potom po štátnej ceste k bývalej základnej škole k pamätníku národného umelca, učiteľa, spisovateľa, Petra Jilemnického v Kostolci, kontrola – K3. Trasa pokračuje cez obec Záskalie do cieľa pri Základnej škole s Materskou školou v Považskej Teplej.

Trasa B – 15 km vlastné značenie žlté. Zo štartu spoločne s trasou „A“ do kontroly K1. Trasa pokračuje okrajom hory do obce Kostolec, potom miestnou komunikáciou na hlavnej ceste odbočiť vpravo k bývalej základnej škole k pamätníku národného umelca, učiteľa, spisovateľa, Petra Jilemnického v Kostolci kontrola – K3. Odtiaľ trasa pokračuje spoločne s trasou „A“ do cieľa.

Trasa C – 10 km vlastné značenie modré (trasa IVV). Trasa určená pre nenáročných turistov a účastníkov IVV. Taktiež je určená pre mladé rodinky (kočíková). Od štartu pri Základnej škole s Materskou školou v Považskej Teplej štátnou cestou cez obec Záskalie k bývalej základnej škole k pamätníku národného umelca, učiteľa, spisovateľa Petra
Jilemnického v Kostolci, kontrola K3. Odtiaľ späť po tej istej trase do cieľa v Považskej Teplej.

Trasa D – 41 km cyklo itinerár, odporúčaná trasa. Zo štartu vpravo asfaltovou cestou do Kostolca, pri pamätnej buste Petra Jilemnického je kontrola. Ďalej trasa ide cez obec Vrchteplá – sedlo Studená – sedlo Marek – obec Malá Čierna – obec Jasenové – obec Zbyňov – sedlo Patúch – obec Súľov a obec Jablonové. Potom asfaltovou a poľnou cestou, a tiež lúkami cez obec Plevník Drienové až do cieľa v Považskej Teplej.

4.) Cieľ: Základná škola Považská Teplá. Uzávierka trás vrátane cieľa je o 16:00 h. Ak bude účastník v stanovenom čase v cieli s potvrdením predpísaných kontrol obdrží účastnícky odznak.

  1. Štartovné:
    – registrovaní členovia (KST, TOM, KČT a pod.) po predložení preukazu 1,- €
    – deti do 15 rokov a seniori nad 62 rokov po predložení dokladu totožnosti 1,- €
    – majster turistiky, ZŤP, ZŤPS, deti z detských domovov a ich doprovod zadarmo
    – ostatní 1,50,- €

KST Manín Považská Teplá http://www.manin.sk/aktuality/492/pozvanka-jilemnickeho-jarna-25-ka

Tešíme sa na Vás!

 

 

INFO: LOKÁL FEST  24.-25.6.2022

Ešte pár krátkych informácií k Lokál festu.? Počas piatku a soboty 24.-25.6. bude areál campingu otvorený len pre účastníkov festivalu. Ubytovacia časť vrátane sociálnych zariadení bude prístupná len pre ubytovaných návštevníkov s platnou vstupenkou. V prípade karavanistov – kempovú lúku je možné využiť, ak prídete v piatok do 12.00 a treba počítať s odchodom najskôr v nedeľu ráno. Počas festivalu bude zákaz vjazdu do areálu, parkovať sa bude dať na záchytných parkoviskách vyznačených dopravným značením. Bazén bude od štvrtku 23.6. do nedele 26.6. vypustený. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vás:-)

Camping Manínska tiesňava

POZVÁNKA:  LOKÁL FEST  24.-25.6.2022

Nultý ročník multižánrového hudobného LOKÁL FESTu  sa uskutoční v krásnom prostredí Manínskej tiesňavy.

Nebude chýbať bohatý sprievodný program zameraný na lokálne komunity, šport, umenie ekológiu.

Organizátorom festivalu sú Lokál kútik – bezobalový obchod a kaviareň v spolupráci Campingom Manínska tiesňava.

Predpredaj vstupeniek – www.lokalfest.sk

Radi Vás privítame:-)

Team Camping Manínska tiesňava a Lokál kútik

Stretnutie so Sekáčmi 30-31.7.2022 v Manínskej tiesňave.

Tešíme sa na Vás priatelia

POZVÁNKA: Jilemnického jarná 25-ka   10.4.2022

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV MANÍN Považská Teplá a MESTO Považská Bystrica v spolupráci so ZŠsMŠ Považská Teplá, PX CENTROM Považská Bystrica a podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja a Trenčín región, krajská organizácia cestovného ruchu,

organizujú a srdečne Vás pozývajú na turistický pochod JILEMNICKÉHO JARNÁ 25-ka.

Pochod sa uskutoční dňa 10.04.2022 t. j. v nedeľu so štartom od 7:00–10:00 h pri budove Základnej školy v Považskej Teplej. Akcia je zaradená aj do medzinárodného kalendára turistických akcií IVV.

Príroda v okolí Považskej Teplej poskytuje krásne scenérie. Manínska úžina, Kostolecká tiesňava, terény v okolí Malého Manína, Hoľazní, Čierneho potoka sú zárukou zdravého pohybu v prírode. Načerpáte množstvo fyzických a psychických síl, stretnete mnoho starých kamarátov a máte možnosť získať nových priateľov rovnakej krvnej skupiny.

Máme pripravené 3 pešie trasy pre individuálnu turistiku v dĺžkach 10, 15 a 25 km a jednu cyklotrasu v dĺžke cca 45 km.

Štartovné:
■ deti do 15 rokov, seniori nad 62 rokov, členovia KST, KČT, TOM a iných registrovaných domácich a zahraničných turistických organizácií po predložení príslušného preukazu: 1 €
■ majster turistiky, ZŤP, ZŤPS, deti z detských domovov a ich doprovod: zdarma
■ ostatní: 1,50 €

Uzávierka trás vrátane cieľa o 16:00 h. Ak sa účastník v stanovenom čase preukáže potvrdením z predpísaných kontrol dostane pamätný odznak.

Ubytovanie možné individuálne v Campingu Manínska tiesňava, Považská Teplá, telefón: +421 903 176 464.

Doprava na pochod ZDARMA: Doprava je zabezpečená mimoriadnou kyvadlovou dopravou z Považskej Bystrice do Považskej Teplej po trase linky MHD číslo 5 v cca polhodinových intervaloch od 07:00. do 10:00 h. Popoludní z Považskej Teplej do Považskej Bystrice tiež v cca polhodinových intervaloch od 14:00 do 17:00 h.

Informácie: Pavol Uriča, 017 05 Považská Teplá 378, telefón: +421 908 404 591, www.manin.sk, kst@manin.sk.

V priestore štartu a cieľa možnosť zakúpenia tomboly o hodnotné super ceny, guľáš a iné občerstvenie. Od 12.00 h je pripravený kultúrny program.
Za zdravím a krásou do jarnej prírody. Mrzutí účastníci u nás nemajú šancu, preto si prineste v batohu dobrú náladu